"SENDEKİ ESKİŞEHİR" YARIŞMA ESERLERİ
Video Sanatı
2012

Bir güzel sanatlar öğrencisi, Porsuk Nehri’nin resmini yapmaktadır. Gördüklerinden tatmin olmaz ve yaratıcılığını kullanmaya karar verir. Çizimine yunus ekler ve nehirde gerçekten bir yunusun zıpladığını görür. Kağıdından bir yunus çıkar ve onu yarattığı hayal dünyasına davet eder. Kız kendini de çizime dönüştürerek çizgisel düzlemde zamansız ve mekansız bir Eskişehir yolculuğuna çıkar.

Esin Güler
15 Ocak 91 Denizli doğumluyum. 2009'da Denizli Güzel Sanatlar Lisesi'nden mezun oldum ve aynı yıl Anadolu Üniversitesi Çizgifilm (animasyon) bölümünü kazandım. Eğitimime aynı yerde devam etmekteyim.

Özlem Arslanoğlu
20 Nisan 1987'de İstanbul Bakırköy'de doğdum. Liseden sonra Ankara Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümünde okumaya başladım ve 2009'da mezun oldum. Takip eden sene Eskişehir'e taşındım. Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinin yetenek sınavlarına girdim ve Çizgi Film Bölümünü kazandım. Şuanda hala orada okumaktayım.

Mert Tugen
13 Ağustos 1992 yılında Gaziantep'te doğdum.2006-2007 öğretim yılında gto Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümü'ne başlayıp,2010-2011 yılında mezun oldum.Aynı yıl Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Animasyon Bölümü'nü kazandım ve hala burada eğitimime devam etmekteyim.

ENGLISH

A fine arts student makes a drawing of Porsuk River. Since she is not satisfied with her work, she decides to use some imagination. She adds a dolphin to the drawing and sees that her addition becomes real. While she is watching the dolphin in the river, the same dolphin comes out of her paper and invites her to another dimension. The girl draws herself and enters a timeless and placeless Eskişehir of her own creation.

Esin Güler
Born in Denizli on 15th January 1991. Graduated Denizli Anatolian Fine Arts High School for painting in 2009. Studying animation department of Anadolu University Fine Arts Faculty.

Özlem Arslanoğlu
I was born 20 April 1987 in Istanbul-Bakirkoy. After highschool, I started to study at Department of Landscape Architecture of Ankara University and I graduated in 2009 from there. Following year, I moved to Eskisehir. I took the entrance-aptitude test at Fine Arts Faculty of Anadolu University and I was accepted to Animation Department. I'm still studying there.

Mert Tugen
Born in Gaziantep on 13th August 1992. Graduated GTO Anatolian Fine Arts High School for painting in 2011. Studying animation department of Anadolu University Fine Arts Faculty.

Tüm Eserler >>